Jaunais MINI Clubman (F54)

(03.07.2015.)

MINI modeļu saimes paaudžu maiņas turpinājums - jaunais MINI Clubman kā inovatīva koncepcija premium kompakto automobiļu segmentā. Unikāla, valdzinoša premium klases funkcionalitātes un ikdienas praktiskuma kombinācija, kas piemērota gariem pārbraucieniem un nodrošina aizraujošu braukšanas baudījumu ar MINI stila individualitāti.

Jauna, tradīcijās balstīta, shooting brake virsbūves koncepcijas interpretācija, kas pirmo reizi pielāgota kompaktās klases prasībām: spēcīgs priekšpuses dizains ar gaisa ieplūdes atverēm Air Curtain priekšējās riteņu arkās, dinamiski izstiepts četrdurvju siluets un plecu līnija, kas izceļ automobiļa platumu, gara jumta līnija un spuras formas antena ar sarkanu signalizācijas sistēmas statusa indikatoru. Clubman modeļa uzraksts un integrētas, horizontālas gaismas. Jaunajā modelī būs pieejami jauni krāsu varianti Melting Silver metallic un Pure Burgundy metallic, kā arī jumts un ārējie sānu spoguļi kontrastējošā baltā, melnā vai sudraba krāsā.

MINI Clubman ar acīmredzami nobriedušāku raksturu, salīdzinot ar priekšgājēju pielāgojamības, telpas plašuma un kvalitātes un vērtības attiecības jomās: ārējie un iekšēji izmēri kļuvuši ievērojami dāsnāki, pat salīdzinot ar jauno 5 durvju MINI: garums + 27 centimetri, platums + 9 centimetri, riteņu garenbāze + 10 centimetri; pieci pilnizmēra sēdekļi; bagāžas nodalījuma tilpums: 360 litri; aizmugurējo sēdekļu atzveltne ar iespēju nolaist attiecībā 40 : 20 : 40; maksimālā bagāžas ietilpība: 1 250 litri.

Pilnībā jauna dizaina interjers - plašs priekšējais panelis ar kokpita rāmi augšējā daļā, mērinstrumentu bloki uz stūres kolonnas, harmoniski integrēts cirkulārais centrālais mērinstrumentu panelis ar LED izgaismojumu un displeju, kas atspoguļo automobiļa, informācijas un izklaides, telefona un navigācijas funkciju datus. Augstas kvalitātes dekoratīvas apdares elementi viduskonsolē un durvju apšuvumā.

MINI Clubman atklāšanā pieejams trīs dzinēju versijās (vidējais degvielas patēriņš: 6,2 – 4,1 l/100 km; CO2 izmeši kombinētā ciklā: 144 – 109 g/km); jaunākās paaudzes benzīna un dīzeļdzinēji ar MINI TwinPower Turbo tehnoloģiju; 4 cilindru dīzeļdzinēja pirmizrāde (110 kW/150 ZS) MINI Cooper D Clubman modelī; MINI Cooper Clubman ar 100 kW/136 ZS 3 cilindru dzinēju, MINI Cooper S Clubman ar 141 kW/192 ZS 4 cilindru benzīna dzinēju.

Standarta 6 pārnesumu Steptronic transmisija nodrošina spēka pārvadu uz priekšējiem riteņiem; MINI pirmo reizi pieejama 8 pārnesumu Steptronic transmisija (MINI Cooper S Clubman un MINI Cooper D Clubman modeļiem), kā arī 8 pārnesumu Steptronic sporta pārnesumkārba (MINI Cooper S Clubman); 6 pārnesumu Steptronic transmisija pieejama MINI Cooper Clubman papildaprīkojumā; plašs MINIMALISM tehnoloģiju klāsts, ieskaitot auto start/stop funkciju un papildu GREEN režīmu.

Šajā segmentā unikāls augstākās klases gaitas komforts un zīmolam raksturīgā kartinga sajūta, kas jau pieredzēta iepriekšējos MINI modeļos, tiek panākta pateicoties augstas kvalitātes piekares tehnoloģijām. Viena savienojuma priekšējās ass balsti ar pilnībā no jauna izstrādātām komponentēm. Jaunajam MINI Clubman piemīt maksimāla izveicība, pateicoties īpaši lielai riteņu šķērsbāzei, konstrukciju ar optimizētu svaru un augsta līmeņa stingrību un elektromehānisks stūres pastiprinātāju ar Servotronic funkciju standartaprīkojumā.

Dynamic Stability Control (DSC) standartaprīkojumā, ieskaitot Dynamic Traction Control (DTC) un Electronic Differential Lock Control (EDLC), kā arī Performance Control MINI Cooper S Clubman modelī. Katram modelim atsevišķi pielāgoti atsperu un amortizatoru iestatījumi, savukārt sporta piekare un Dynamic Damper Control dinamiskā amortizācijas kontrole pieejama papildaprīkojumā. Standartā MINI Clubman būs pieejams ar vieglmetāla 16 vai 17 collu diskiem (MINI Cooper S Clubman), savukārt papildaprīkojumā pieejami līdz pat 19 collu lieli vieglmetāla diski.

Ar MINI Driving Modes braukšanas režīmiem būs iespējams individuāli pielāgot automobiļa iestatījumus. Uz pārnesumu sviras pamatnes izvietots rotējošais slēdzis, ar kuru iespējams aktivizēt MID, SPORT un GREEN režīmus, izmainīt raksturīgās paātrinājuma un stūrēšanas līknes, Steptronic transmisijas pārnesumu pārslēgšanās ātrumu un Dynamic Damper Control iestatījumus. GREEN režīms apvienojumā ar Steptronic transmisiju ar tukšgaitas funkciju un atdalītu spēka pārvadu.

Virsbūves struktūra ar optimizētu svaru un sadursmju drošību: standarta drošības aprīkojums ar priekšējiem un sānu gaisa drošības spilveniem, sānu gaisa drošības aizkari, 3 punktu automātiskas drošības jostas visiem sēdekļiem, drošības jostu spriegotāji priekšpusē ar adaptīvu drošības jostu spēka ierobežotājiem, ISOFIX bērnu sēdekļa stiprinājumi aizmugurē un papildaprīkojumā arī priekšējā pasažiera sēdeklī, riepu spiediena kontroles displejs.

Plašs inovatīvu vadītāja asistējošo sistēmu klāsts: MINI Head-Up-Display displejs, Parking Assistant parkošanās asistents, atpakaļskata kamera un Driving Assistant vadītāja asistents, ieskaitot uz kameras datiem balstīto aktīvo kruīza kontroli, sadursmes un gājēju brīdināšanu ar automātisko bremzēšanas uzsākšanas funkciju, tālo gaismu asistents un ceļa zīmju atpazīšana.

Augstas klases standartaprīkojums, ieskaitot tādas funkcijas, kā gaisa kondicionieris, radio ar USB interfeisu un AUX-IN spraudni, Bluetooth telefona brīvroku funkciju, lietus sensoru ar automātisko braukšanas gaismu kontroli un elektronisku rokas bremzi.

Inovatīvas tehnoloģijas apgaismojuma papildaprīkojumā: LED priekšējie lukturi, ieskaitot LED dienas gaitas gaismas un LED aizmugurējie lukturi, adaptīvā gaismas izkliede un LED pagriezienu gaismas, LED miglas lukturi.

MINI Excitement pakotne, kas pieejama ekskluzīvi šim modelim, ar LED interjera un apkārtējo izgaismojumu, kā arī jauna MINI logo projicēšana no ārējā sānu spoguļa vadītāja pusē, atverot vai aizverot automobili - pirmo reizi MINI Yours interjera stila versijas ar durvju rokturu izgaismošanu.

Plašs komforta un funkcionalitātes iespēju uzlabojumu klāsts: pirmo reizi MINI elektriski pielāgojams vadītāja sēdeklis ar atmiņu, kā arī sporta sēdekļi vai John Cooper Works sporta sēdekļi. Ērtībām pieejamas tādas opcijas kā Comfort Access bezkontakta divviru bagāžas nodalījuma durvju atvēršanas funkcija ekskluzīvi MINI Clubman modelī, 2 zonu automātisks gaisa kondicionieris, sēdekļu apsilde, elektroniski vadāmas panorāmas stikla jumts, elektriski apsildāmi un nolokāmi sānu spoguļi, atpakaļskata un ārējie sānu spoguļi ar automātisku nolaišanos, multifunkcionāla stūre, iekraušanas sistēma cauri salonam ar aizmugurējo sēdekļu nolaišanu 40 : 20 : 40 attiecībā, piekabes āķis, MINI navigācijas sistēma Professional, Radio MINI vizuāli uzlabojumi un Harman Kardon augstas klases skaļruņu sistēma.

Plašs ārējā izskata un salona personalizēšanas iespēju klāsts:
John Cooper Works Aerodynamics komplekts, Chrome Line eksterjers, jumta reliņi, liela sēdekļu apdares izvēle, dekoratīvas virsmas un interjera krāsasun ekskluzīvās John Cooper Works un MINI Yours apdares versijas.

Dzinēju varianti:

MINI Cooper S Clubman:

4 cilindru benzīna dzinējs ar MINI TwinPower Turbo tehnoloģiju (turbīna, tiešā iesmidzināšana, pilnībā kontrolējami vārsti, sadales vārpstas kontrole),
darba tilpums: 1 998 cc, jauda: 141 kW/192 ZS pie 5 000 apgr./min.,
maks. griezes moments: 280 Nm pie 1 250 apgr./min. (300 Nm ar overboost funkciju),
paātrinājums (0–100 km/h): 7,2 sekundes (ar automātisko pārnesumkārbu: 7,1 sekundes),
maksimālais ātrums: 228 km/h (228 km/h),
vidējais degvielas patēriņš*: 6,3 – 6,2 litri (5,9 – 5,8 litri)/100 kilometri,
CO2 izmeši*: 147 – 144 g/km (137 – 134 g/km),
izplūdes izmešu standarts: EU6.

MINI Cooper Clubman:

3 cilindru benzīna dzinējs ar MINI TwinPower Turbo tehnoloģiju (turbīna, tiešā iesmidzināšana, pilnībā kontrolējami vārsti, sadales vārpstas kontrole),
darba tilpums: 1 499 cc, jauda: 100 kW/136 ZS pie 4 400 apgr./min.,
maks. griezes moments: 220 Nm pie 1 250 apgr./min (230 Nm ar overboost funkciju),
paātrinājums (0–100 km/h): 9,1 sekunde (ar automātisko pārnesumkārbu: 9,1 sekundes),
maksimālais ātrums: 205 km/h (205 km/h),
vidējais degvielas patēriņš*: 5,3 – 5,1 litrs (5,3 – 5,1 litrs)/100 kilometri,
CO2 izmeši*: 123 – 118 g/km (123 – 118 g/km),
izplūdes izmešu standarts: EU6.

MINI Cooper D Clubman:

4 cilindru dīzeļdzinējs ar MINI TwinPower Turbo tehnoloģiju (turbīna ar mainīgu ģeometriju, common rail tiešā iesmidzināšana),
darba tilpums: 1 955 cc, jauda: 110 kW/150 ZS pie 4 000 apgr./min.,
maks. griezes moments: 330 Nm pie 1 750 apgr./min.,
paātrinājums (0–100 km/h): 8,6 sekundes (ar automātisko pārnesumkārbu: 8,5 sekundes),
maksimālais ātrums: 212 km/h (212 km/h),
vidējais degvielas patēriņš*: 4,4 – 4,1 litri (4,4 – 4,1 litri)/100 kilometri,
CO2 izmeši*: 115 – 109 g/km (115 – 109 g/km),
izplūdes izmešu standarts: EU6.

* ES testa cikla rādītāji, degvielas patēriņš atkarīgs no izvēlētajām riepām.

Ārējie izmēri:
Garums: 4 253 milimetri)
Platums: 1 800 milimetri
Augstums: 1 441 milimetri)
Riteņu garenbāze: 2 670 milimetri

Jaunais MINI Clubman (F54) Latvijā būs pieejams oktobrī.